fbpx

Artykuł: 10 ways to boost your mental fitness

Wpadłam ostatnio na pomysł dzielenia się (once in a while) artykułami w języku angielskim, dzięki czemu będziecie mogli ćwiczyć swoje umiejętności rozumienia tekstu czytanego – poznacie przy tym ciekawe struktury gramatyczne i słownictwo, a przy okazji dowiecie się czegoś nowego na dany temat. Kto wie – być może znajdziecie nawet jakąś inspirację 😉

Aby ułatwić Wam czytanie, postanowiłam sporządzić listę najciekawszych zwrotów wraz z tłumaczeniem. Możecie ją pobrać tutaj. Oczywiście jest też link do nauki wszystkich tych wyrażeń w Quizlet.

PS: Prawda jest taka, że szlifowanie umiejętności językowych może być też pracą samodzielną – wystarczy tylko odrobina chęci i motywacji do działania! 😉


”4 WAYS TO BOOST YOUR MENTAL FITNESS” – czytaj i ucz się!

TEMATYKA:

  • Artykuł pochodzi ze strony CALM (jest to aplikacja do medytacji, z której korzystam). Spokojnie – nie zamierzam Was dziś jednak 'zmuszać’ do polubienia się z medytacją. Artykuł porusza kwestię dbania o stan naszego umysłu. Podaje 10 sposobów, dzięki którym możemy zwiększyć nasz spokój ducha, produktywność i ogólne nastawienie.

POZIOM

  • B2+ (dość sporo zaawansowanego słownictwa)

JAK CZYTAĆ ARTYKUŁY PO ANGIELSKU?

  • Na początek proponuję przeczytać całość – bez zatrzymywania się i sprawdzania każdego słowa (skup się na przekazie, spróbuj odgadywać znaczenie słów z kontekstu).
  • Następnie, zapoznaj się z listą słownictwa, którą przygotowałam i przeczytaj artykuł jeszcze raz, tym razem skupiając się na języku (ciekawe słownictwo, struktury gramatyczne).
  • Na koniec, pozostaje nauka tych wyrażeń w Quizlet (link w Materiałach).

PS: Koniecznie daj znać czy taka forma nauki przypadła Ci do gustu i czy chciałbyś/ aś więcej takich artykułów z opracowanym słownictwem.

 MATERIAŁY:

Słowniczek – lista do druku (pdf)

Ucz się wyrażeń w Quizlet (więcej o systemie nauki słówek we wpisie: Quizlet – jak utrwalać słownictwo).

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
3 lat temu

Wspaniały pomysł i sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym (ale równie przyjemnym 😉 Polecany artykuł idealnie wpasował się w mój dzisiejszy nastrój – jestem jeszcze nieco rozleniwiona po weekendzie, ale już z tyłu głowy pełna obaw i stresu przed nadchodzącym tygodniem. Na pewno wcielę niejedną radę z treningu mentalnego w życie, ale też zacznę bardziej świadomie sięgać po angielskojęzyczne artykuły, których do tej pory się obawiałam „bo i tak połowy nie zrozumiem”. Czekam na więcej! PS. To też super sposób na naukę w te dni, w które czujemy, że niczego nie damy rady przyswoić, a jednak wewnętrznie czujemy, że powinniśmy… Czytaj więcej »