fbpx

TED: What makes a good life

Mam dla Was kolejne wystąpienie TED, tym razem tematyka szczęścia – wykład oparty jest na 75-letnim badaniu przeprowadzonym przez University of Harvard. Zapraszam Was więc do szlifowania  umiejętności rozumienia ze słuchu!

Więcej informacji o TED talks (dlaczego warto je oglądać): Watch TEDs and learn English

W sekcji materiały znajdziecie najciekawsze zwroty, które wypisałam z tego wystąpienia – najlepiej zapoznajcie się ze słownictwem przed obejrzeniem TED’a lub miejcie je przy sobie w trakcie oglądania.

Enjoy! 🙂


SŁUCHAJ I UCZ SIĘ (TED talk)

”What makes a good life?” | Robert Waldinger

Tematyka: dla każdego – chyba każdy z nas szuka szczęścia 😉 Wystąpienie oparte jest na badaniach – dlatego usłyszycie tutaj wnioski wyciągnięte z eksperymentu.

Poziom: B2 (normalne tempo, brak słownictwa specjalistycznego).

Jak oglądać: Na początek proponuję obejrzeć całość (można z angielskimi napisami, tak aby śledzić język) bez zatrzymywania się i sprawdzania każdego słowa (skupcie się na przekazie). Następnie możecie obejrzeć TED’a jeszcze raz, tym razem skupiając się na języku (ciekawe słownictwo, struktury gramatyczne – zachęcam do zapisywania). Poniżej znajdziecie też listę najbardziej problematycznych słówek użytych podczas wystąpienia.

 


MATERIAŁY:

Lista słownictwa z TED

Ucz się słownictwa w Quizlet (więcej o systemie nauki słówek we wpisie: Quizlet – jak utrwalać słownictwo).

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments