fbpx

’Binge watching’ – co to znaczy?

Dzisiejszy wpis dedykowany jest zjawisku zwanym ’binge watching’. Myślę, że większość z nas kojarzy platformę Netflix. Jako że mamy dostęp do wszystkich odcinków na raz, często nie potrafimy poprzestać na obejrzeniu tylko jednego i oglądamy kilka odcinków pod rząd – jest to istny maraton serialowy :).

I na tym właśnie polega binge watching: ”the practice of watching multiple episodes of a television programme in rapid succession, typically by means of digital streaming”.

Jeśli jesteście zainteresowani szlifowaniem swoich umiejętności rozumienia tekstu czytanego, zapraszam do lektury ciekawego artykułu: What happens to your brain when you binge-watch a TV series.

Jak pracować z tego typu artykułami? Zwracaj uwagę na ciekawe słownictwo i struktury gramatyczne (notuj ciekawe słownictwo w zeszycie/ pliku word). Następnie możesz skopiować wyrażenia do Quizlet – i zacząć naukę! 🙂

Jeśli natomiast masz mniej czasu (lub wolisz po prostu słuchać zamiast czytać) zapraszam do obejrzenia (3-min.) filmiku: Is binge watching bad for you?

 


Poniżej garstka zwrotów związanych z kompulsywnymi zachowaniami

Binge eating = kompulsywne objadanie się

Binge drinking = picie dużej ilości alkoholu w krótkim czasie/ ciąg alkoholowy

Go on a drinking binge = wpaść w ciąg alkoholowy

 

A jak jest z Wami? Też zdarza Wam się obejrzeć cały sezon pod rząd (in one sitting)? 🙂

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments